Gönderen Konu: İnternetim neden yok internet arızası nasıl giderilir  (Okunma sayısı 289 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • Profili Görüntüle
İnternetim neden yok internet arızası nasıl giderilir
« : Ağustos 14, 2016, 09:05:28 ÖS »
internet arızanızı tespit etmek için öncelikle evdeki veya işyerinizdeki internet modeminizin bağlantılarını kontrol etmemiz gerekiyor. Yakın zaanda modemin yerini değiştirdiyseniz veya kablolar birşekilde çıkmış olabilir siz yinede kontrol edin. Kablolar bağlı ama yine internetimö yok.
Budefa modeminnizin hangi ışıkları yanıyor bunları kontrol edelim. power ışığı wifi ışığı yanıyormu. bunların yanı sıra DSL ışığı yanıyormu. eğer dsl link ışığı yanmıyorsa ya kablolarınızda sorun var yada santral arızası var demektir. santral arızası için müşteri hizmetlerini arayıp arızanızı belirtin. eğer internet arızası santralden ve kablolardan değilse modeminiz arızalanmış olabilir modemi değiştiriniz. modeminizin dsl ışığı sabit yanıyor ama hala internetiniz yok ise modem ayarları yapmanız gerekir. bu konu hakkında websitemizde modem arayüz ayarları diye arayıp bulmanız gerekir. bu ayarları yaptığınızda mutlaka internetiniz gelir.
Modem ile kablosuz cep telefonunuzun bağlantısından internet var ama laptopta yada masa üstü pc nizde internet yoksa budefa arıza bilgisayarınızda demektir. Bilgisayarınızın internet arızası format attıktan sonra olduysa windows sürücü hatası eksikliğindendir. böyle bir arızanız var ise mutlaka cevap yazınız ve sorununuzu tam olarak belirtiniz. yok format atmadım ama internet sonradan kayboldu diyorsanız. ozaman başlat arama çubuğuna sistem geri yükleme yazın çıkan sonuçlardan sistem geri yüklemeyi tıklayıp eski bir tarihi seçin. internetinizin çalıştığı bir tarihi seçip ileriyi tıklayıp işlemin bitmesini bekleyiniz. sistem geri yükleme başarılı şu tarihe dönülmüştür uyarısı gelene kadar bilgisayarda değişiklik yapmayınız. açıldığında internetiniz gelmiş olacaktır. eğer bu sorununuzu düzelttiyse arızanız yüklenen programlardan yada oyunlardan kaynaklanmış olabilir.

Çevrimdışı admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Ynt: İnternetim neden yok internet arızası nasıl giderilir
« Yanıtla #1 : Ağustos 29, 2016, 11:06:58 ÖS »
Modemimin t
m ışıkları yanıyor ama internetim yok, Modemin DSL ışığı yanıyor ama internet yinede yok diyorsanız yukarıda sizlere yardımcı olmaya çalıştım ama siz bunları yguladıktan sonra yinede internetiniz yoksa buradan cevap yazın hemen yardımcı olurum çünkü konuyu çok iyi bilirim.

Fukan

• Ziyaretçi
Ynt: İnternetim neden yok internet arızası nasıl giderilir
« Yanıtla #2 : Mayıs 16, 2017, 10:45:34 ÖS »
slm. dediklerinizi uyguladım. güzel bilgiler tşk. sunarım.