Gönderen Konu: Neyaparsam yapayım kilo alamıyorum  (Okunma sayısı 150 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Neyaparsam yapayım kilo alamıyorum
« : Ağustos 21, 2016, 02:27:25 ÖS »
Ne yaparsam yapayım birtürlü kilo alamıyorum ne yapmalıyım
[/color]

Kilo vermek isteyenlerin yanı sıra birde kilo alamayanlar var tabiki buda bir dert
Kilo almak için yapılması gereken bazı şeyle var bunları uyguladıktan sonra mutlaka kilo alırsınız ama çok değil tabikide.
Birde alınan kiloları hemen vermemek için yine bunları düzenli olarak yapmaya devam etmek zorundasınız yoksa aldığınız kiloları birden verebilirsiniz.
Kilolu obezite insanlar kilolarını çok zor verirken zayıf insanlar ise bu olay tam tersi zorla aldıkları kiloları birden aniden verebilirler.
Kilolarınızı ayda 7 kilo haftada 4 kilo gibi bir ağırlık belirtemeyiz ama siz kendinzde farkedeceksiniz.
Birincisi kilo almak için mutlaka yemek saatlerine uymak zorundasınız. Yemek saatlerinizi aynı saatlere denk getirin mesala sabah kahvaltınızı saat 9 da yapıyorsanız her sabah saat 9 da kahvaltınızı yapın. öğlen 1 de akşam ise 8 de yemeğinizi yeyin. çok acıktım duramam deyip akşam yemeği saatiniz gelmeden saat  te yemeğinizi yerseniz ve bu düzene uymazsanız ozaman çok az kilo alırsınız.
Sabah kahvaltısı kilo almak için çok önemlidir. Her sabah mutlaka kahvaltınızı yapmalısınız vede az yememelisiniz. Bol bol yiyecek tüketerek kilo alabilirsiniz.
Yiyecekleriniz sabah kahvaltısında Olmasa olmazlardan biri suda haşlanmış yumurta. Suda haşlanmış yumurtadan sabahları en az 4 tane tüketmelisiniz. ekmeksiz yiyebilirsiniz.
Tereyağı, Bal, çikolata çeşitleri veya ekmeğinize reçel  sürebilirsiniz. peyniri az tüketin. yeşilliklerden uzak durun. Çayınız aromalı olmasın.
Meyva suyunu az tüketin. meyva suyu bağırsakları çalıştırıp yediğinizi eritir.
Marketten aldığınız ürünlerin üzerinde kalori yüzdesi yazar. bunların ençok kalori lanlarından alıp tüketin. Çok yakında kilo almaya başladığınızı göreceksiniz.
ilaç kullanmıyorsanız genelde zayıfsınızdır. ilaçlar genelde kilo aldırırlar. ama siz kilo alayım diye ilaç kullanmayınız.
Kilo almanız için vitamine ihtiyacınız varsa eksik vitamininiz varsa doktor tavsiyesi ile vitamin ilacı kullanmaya başlayabilirsiniz. bunun etkisi çok büyüktür mutlaka doktora gidip doktordan yardım almalısınız.