Gönderen Konu: Ayak kaşıntısına son çare burada  (Okunma sayısı 191 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı admin

• Administrator
  • Sr. Member
    • Profili Görüntüle
Ayak kaşıntısına son çare burada
« : Ağustos 21, 2016, 02:40:36 ÖS »
Evet birçok websitelerine baktım çözüm bulamadım doktora gittim ilacını buldum.
Ayaklarınız çok kaşınıyorsa ayağınızda kaşırken zedelenip kanıyorsa yani kanatacak kadar kaşınıyorsa.
Kaşıntının genellikle ayak parmak aralarında yoğunlaşması ise. Ve zamanla ayağınızdaki kaşıntının ayağınızın çevresine doğru yayılıyorsa
Ayak kaşıntıları bazen bulaşıcı olabilir diğer ayağa kaşıntı sıçrayabilir veya başkalarınında ayaklarına bu kaşıntı sizden geçebilir.
Ayak kaşıntıları ayak mantarlarından oluşmaktadır. ayak mantarı için mutlaka bir hekimegitmelisiniz.
Ayaklarınızın parkalarındki tırnakların beyazlaşması ayağınızdaki parmakların tırnaklarının kalınlaşması veya şekil bozuklukları ayağınızda mantar olduğunun işaretidir. Derhal bir hekime görünmelisiniz.
Ayak kaşıntısının çözümü için ayaklarınızı köpükle yıkadıktan sonra kağıt havlu ile kurulayınız ve kağıt havluyu çöpe atınız. Farklı bir havlu kullanmayınız. Ayaklarınızı iyice yıkadıktan sonra iyice kurulanmasına dikkat ediniz.
Ayaklarınızdaki kaşıntıyı durdurabilmek için çevrenizdekilerede zarar vememeniz gerekir çünçü hastalık tekrarlayabilir.
Ayaklarınızı kuruladıktan sonra Terbisil adlı ilacın faydası %99 veya %100 dür.  ayaklarınızın kaşınan bölgelerine sıkınız. kaşıntının ertesi gün kaybolduğunu göreceksiniz. ama kaşıntı kayboldu diye ilacı sıkmazsanız bir kaç gün sonra tekrardan kaşıntı başlayacaktır. düzenli olarak akşamları bir defa olmak üzere bir hafta boyunca kullanırsanız birdaha asla kaşıntı gelmeyecektir.
Terbisil ilacı siprey olanı tercih ediniz. eğer yanetkisi olduğunu düşünüyosanız veya ilaçlara karşı alerjiniz varsa mutlaka doktor tavsiyesi ile kullanınız.